Körzeti kémia verseny

Iskolánk évek óta helyt ad a körzeti kémia versenynek, amit minden év február első péntekén szervezünk. Igaz, hogy a kémiát kis óraszámban tanítjuk a gyerekeknek, mégis minden évben akadnak olyan vállalkozó gyerekek, akik szívesen mérik össze tudásukat más iskolában tanulókkal. A hetedik évfolyamon 18 tanuló vett részt a versenyen, a nyolcadik évfolyamon pedig 10. A következő eredmények születtek:

7. évfolyam:

I. helyezett: Váradi Miklós Vasvári Pál Tagintézmény

II. helyezett: Rácz András Vasvári Pál Tagintézmény

III. helyezett: Barna Krisztina Újfehértói Református Általános Iskola

IV. helyezett: Simoncsik Petra Erkel Ferenc Tagintézmény

V. helyezett: Petusák Alexandra Újfehértói Református Általános Iskola

A hetedikesek versenyén részt vett még: Bakó Zoltán, Salánki Szabina, Kiss Roland, Fehértói Dávid, Suhaj Bence, Drinkál Patrik, Lakatos Mihály, Csegény Panna, Petics Soma, Török Virág, Csobán Kitti, Virág Balázs, Farkas Máté

8. évfolyam:

I. helyezett: Czuczku Dániel Nagykálló

II. helyezett: Meglécz Péter Vasvári Pál Tagintézmény

III. helyezett: Túri Cintia Vasvári Pál Tagintézmény

A nyolcadikosok versenyén részt vett még: Papp László, Kerecsen Eszter, Fehértói Márk, Szalóki Viktória, Morvai Bereniké, Hibján Dóra, Patai Norbert

Köszönetet mondunk a felkészítőknek, Sipos Sándorné, Tóth Barnabásné, Tóthné Simai Ildikó, Tóthné Guba Ibolya tanároknak, akik évről évre szívükön viselik a kémia verseny és a versenyzők sorsát.

A versenyt szervezte és lebonyolította: Tóthné Guba Ibolya

Köszönetet mondok Tóth János kollégának is, aki a javítási idő alatt filmvetítéssel kötötte le a gyerekeket.