Református játszóház

Az Újfehértói Református Egyházközség „Református játszóházat” szervezett december 08-án a református iskola tornatermében.

Az összejövetel elején a második osztályosok mondtak karácsonyi verseket, és iskolánk énekkara teremtett karácsonyi hangulatot. Ezután Nagytiszteletű Baracsi István református lelkész Lukács evangéliuma második részének 10-11. versét olvasta és magyarázta a jelenlévőknek.

Az angyal pedig ezt mondta nekik:

„Ne féljetek, mert íme hirdetek nektek nagy örömet,

amely az egész nép öröme lesz:

Üdvözítő született ma nektek,

aki az Úr Krisztus, a Dávid városában.

A gyerekek 13 csoportban készíthettek ajándékot szeretteiknek. Az óvó nénik,

dajka nénik, tanítók és hitoktatók érdekesebbnél, érdekesebb ötlettel várták az ide érkező gyerekeket. Lehetett készíteni papírgyertyát, angyalkát cserépből, almába állított papírkarácsonyfát, kókuszreszelékkel díszített fenyőfát, ajtókopogtatót, bébiételes üveget lehetett díszíteni szalvétaképpel.

Közben biblia ismereti versenyt hirdetett iskolánk lelkésze, Bakó Éva tiszteletes asszony. Aki a karácsonyi történettel kapcsolatos kérdésre helyesen válaszolt, mézeskalácsot kapott ajándékba.

Bakó László Tiszteletes Úr gitárkíséretével sok szép református ének hangzott el.

Lehetőség volt könyvek vásárlására is. A gyerekeket finomságok várták a tornateremben megterített asztalnál.

A játszóházon kb. 130 gyerek vett részt. Köszönjük ezt a szép napot.

Református játszóház képekben