2018/2019.

A 8. osztályosok az alábbi igét hagyták örökül:

„Úgy ragyogjon a ti világosságotok az emberek előtt,

hogy lássák jó cselekedeteiteket és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat.”

/Máté 5.16./

21.    Titkó Edina

A 8. osztályosok imája:

Szerető Istenünk!

Most a búcsú kapujában, az utolsó órában, először is hálát adunk neked.

Hálásak vagyunk a nyolc hosszú évért, ami olyan gyorsan elrepült.

Hálásak a sok-sok élményért, ami jó emlékekkel tölti meg az általános iskolai éveket.

Hálásak vagyunk a nehézségekért, amiken keresztül csiszoltál, neveltél, igazgattál bennünket. Tanulhattuk nem csak a tananyagot, de azt is, hogy egymást jobban elfogadjuk, jobban megértsük. Bár sokszor emberi gyengeségeink árkokat ástak közénk, most mégis együtt állunk meg előtted. Add, hogy békességben válhassunk el egymástól, felejtve a rosszat, köszönve a jót.

Emlékezünk azokra a régi osztálytársakra, akik most nincsenek itt velünk, akiktől a távolság választ el. Köszönjük az ő életüket is!

Búcsúzóul, mit hagyhatnánk örökül iskolánknak? Egyedül azt, hogy a te áldó kegyelmedbe ajánljuk diákjait, tanárait, osztályfőnökünket, a takarító néniket, karbantartókat, és a lelkészeket!

Kérjük, ahogyan velünk voltál, úgy őrizd őket is, és áldd meg a munkájukat és életüket!

Végül kérünk, bennünket se hagyj el az élet kanyargós ösvényein!

Add, hogy az Ige, amit örökül hagyunk általunk is igazzá legyen! Lehessünk mi is példákká, a te neved dicsőségére és iskolánkhoz hűen.

Azzal a bizalommal kérünk, hogy végtelen szeretetedből meghallgatsz, és kegyelmedből meg is adod kérésünket, Jézus Krisztus nevében!

Ámen!