Országos Online Református Hittanverseny

Országos Online Református Hittanverseny 2021. március 12.

„Eljött a szép húsvét reggele,

Feltámadásunk édes ünnepe…” – címmel hittanversenyt hirdetett a debreceni Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola. Harmadik, negyedik osztályos korcsoportban a következő diákok vettek részt iskolánkból a megmérettetésen:

3. osztály: Cserkuti Zsanett és Farkas Zsófia,

a két negyedik osztályból: Karsai Luca és Kerékgyártó Panna, valamint Incze Sándor és Váradi János.

A felkészülés már az iskolában megkezdődött, amit a lelkes gyerekekkel és anyukákkal együtt messenger csoportban, élő videóhívásba folytattunk minden este 6 órától, egy héten át. A gyakorlás nagyon jó hangulatban zajlott. A verseny március 12-én online formában került megrendezésre. A kialakult vírushelyzet miatt a gyerekek az otthonukból léptek be a verseny felületre, ahol 30 perc állt rendelkezésükre.

A diákok beszámolói alapján érdekes, sokszínű feladatokat kellett megoldaniuk:

• Igaz-hamis megállapítások kiválasztása
  • Felsorolás
  • Események sorrendbe állítása
  • Hiányos szöveg kitöltése.

A felkészülés során elemeztük a húsvéti ünnepkört, a bibliai húsvéti történeteket, egyházi és népszokásokat, a hímestojás készítés történetét és Móra Ferenc: A húsvéti tojások című művét.

Jó volt elmélyedni és együtt gondolkodni a húsvétról.

A hittan versenynek az eredményei:
3.osztály.Cserkuti Zsanett és Farkas Zsófia 7.helyezett
4.osztály: Karsai Luca és Kerékgyártó Panna 7.helyezett
                 Incze Sándor és Váradi János 6.helyezett.
Büszkék vagyunk rájuk!

Szitás Istvánné