FARSANG

A farsang a vízkereszttől (január 6.) húshagyókeddig, más megfogalmazás szerint a másnapi hamvazószerdáig, a nagyböjt kezdetéig tartó időszak elnevezése. Hagyományosan a vidám lakomák, bálok, mulatságok, népünnepélyek jellemzik.

Iskolánkban is vidám felvonulással kezdődött a farsangi mulatság február 14-én. Ötletesebbnél ötletesebb jelmezbe bújtak a gyerekek. Sok esetben a szülők maguk készítették a ruhákat. Itt szeretnék köszönetet mondani a szülőknek, amiért örömteli pillanatokat szereztek gyermekeiknek és nekünk felnőtteknek is.

Köszönöm a szülőknek a farsangon nyújtott munkáját, név szerint Ráczné Mester Melinda, Kovácsné Lakatos Ibolya, Juhász Hajnalka, Katonka Júliánna, Patai Csabáné, Patai Tünde szülőknek.

A zsűri alsó tagozaton évfolyamonként értékelte a gyerekeket, a felső tagozatosokat pedig egyben. A következő eredmények születtek:

I. helyezett: Fülöp Zalán - Lovag

II. helyezett: Váradi Brigitta – Anna hercegnő

III. helyezett: Ráczkövi Regina - Kleopátra

I. helyezett: Cserkuti Zsanett - Piroska

II. helyezett: Kovács Dorina - Boszorkány

III. helyezett: Farkas Zsófia – Drakula

3.a osztály:

I. helyezett: Salánki Lili - Páva

II. helyezett: Incze Sándor -Robot

III. helyezett: Váradi János – Rubik kocka

3.b osztály:

I. helyezett: Kálmánczhey Gábor – LEGÓ

II. helyezett: Mikle Petra - Pocahontas

III. helyezett: Dupai Ákos – KFC ember

I. helyezett: Horváth Petra - Hőlégballon

II. helyezett: Derzsi Vilmos – Spongyabob

III. helyezett: Csikos Patrik Dominik – Hajléktalan

KÜLÖNDÍJ: Dézsán Sándor – Iskola rabja

Felső tagozat:

I. helyezett: Karsai Janka, Karsai Luca, Király Sándor, Kukucska Marcell, Horváth Judit, Fülöp Anna, Tóthné Guba Ibolya – Kínai sárkány

II. helyezett: Szitás Mihály – Michael Jackson

III. helyezett: Király Fruzsina, Árva György – Törpilla és Törpapa

Törő Sándor, Törő Noémi, Törő Rita – Flinston család

Gratulálunk a szülőknek a szép jelmezekért, és köszönjük a gyerekeknek az örömteli pillanatokat.

FARSANG képekben