„Ne szóljon Igéd hiába!”

Intézményünk megalakulása óta már másodjára vesznek részt iskolánk tanulói a gyulai Magvető Református Általános Iskola és Óvoda által szervezett Országos Bibliai Történetmondó versenyen.

A Magvető Iskola már XX. alkalommal szervezte meg a jubileumi versenyét, amely Dr. Fekete Károly Püspök Úr nyitó áhítatával kezdődött 2019. április 26-án. Az idén a tanulók három kategóriában mérhették össze tudásukat. „Az én Bibliám” fogalmazásírás, Bibliai történet mondás és rajzverseny keretében.

Büszkék vagyunk tanítványainkra.

A Bibliai Történetmondó versenyen 28 református iskola vett részt. Iskolánkat hat tanuló képviselte.

• Bibliai történetmondó versenyen elért eredmények:

Karsai Luca 2. a osztály – III. helyezett

Szitás Mihály 4. osztály – II. helyezett

Karsai Janka 7. osztály – II. helyezett

A Bibliai történetmondó versenyen részt vett még: Farkas Zsófia 1. osztály, Istenes Boglárka 3. osztály, Erdei Bianka 6. osztály

Felkészítő nevelők: Baracsiné Lakatos Margit, Szitás Istvánné, Nagytiszteletű Baracsi István lelkész

A fogalmazás versenyen 4 református iskola tanulóit értékelték kiemelt díjazottként, többek között iskolánk 4 tanulóját is.

• „Az én Bibliám” – fogalmazásírás – kiemelt díjazottak:

Istenes Boglárka 3. osztály

Fülöp Anna 7. osztály

Karsai Janka 7. osztály

Vékony Krisztina 7. osztály

A fogalmazás versenyen részt vett még: Incze Eszter, Horváth Petra, Varga Boglárka 3. osztály, Szitás Mihály 4. osztály, Árva György, Kerékgyártó Tamás 6. osztály, Maros Adél 7. osztály.

Felkészítő nevelők: Baracsiné Lakatos Margit, Urbanek Ferencné, Varga György Imréné

A rajzpályázaton 8 református iskola képviselte magát.

• A rajzverseny témája a „Hálaadás a Bibliában” volt. Iskolánkat három tanuló képviselte: Karikó Tamás 2. osztály, Csonka Hanna Abigél 6. osztály és Papp Ádám 8. osztály.

Felkészítő nevelők: Váradiné Pál Lívia, Szabó István