Olvassunk együtt!

2018. november 27-én került megrendezésre a Vasvári Pál Tagintézmény szervezésében a városi Olvassunk együtt vetélkedő. Ezen a versenyen mindig a negyedik osztályos tanulók vesznek részt.

A nyár folyamán a gyerekek elolvasták a feldolgozásra kijelölt könyvet. Ebben az évben Fekete István Vuk című ifjúsági regényét ismertük meg. Szeptembertől novemberig tart a közös felkészülés. Csatakiáltást találtunk ki, amely bemutatja a csoport tagjait. Színdarabot tanultunk meg, ami a regény izgalmas részeit emeli ki. Ezen kívül változatos feladatokon keresztül sajátítottuk el a könyv legapróbb részleteit. A mi iskolánkból három csapat vett részt a versenyen.

A Földi bodzák csapat tagjai: Barabás Petra, Kovács Regina, Sebők Viktória, Suga Balázs.

A Vörösek csapat tagjai: Albert Zsombor, Barna Vanda, Cserkuti Ádám, Szitás Mihály.

A Kisangyalom csapat tagjai: Dupai Balázs, Simon Adrienn, Szabó Vivien, Varga Erik.

A városi iskolák tizenegy induló csapata közül a Kisangyalom nevet viselő csapat, amely iskolánkat képviselte, hozta el az első díjat.

Nagyon jól éreztük magunkat nemcsak a versenyen, de a felkészülési időszakban is. Közel kerültek egymáshoz a csapattagok, megtanultak jól együtt dolgozni. Kedvünk támadt más könyvek közös olvasására is.

Felkészítő nevelő: Urbanek Ferencné

Gratulálunk a felkészítő nevelőnek és a résztvevő gyerekeknek.