Kis Neumann Informatika Verseny

2018. december 12-én és 13-án került megrendezésre a Kis Neumann Informatika Verseny a kisvárdai Várday Kata Református Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium szervezésében két kategóriában. Az első nap az általános iskolák 7-8 évfolyamos tanulói mérték össze tudásukat, a második napon a középiskolák tanulói adtak tanúbizonyságot tudásukról.

A feladatok mindkét kategóriában 3 részből álltak. Az első részben az elmélettel kellet megbirkózniuk a versenyzőknek, amely az általános alkalmazói ismereteken túl tartalmaztak olyan kérdéseket is, ami a hardver, szoftver, perifériák témakör ismeretét is feltételezték.

A tesztfeladat megírását követően a verseny második felében gyakorlati feladatok megoldása kapott helyet, amelyeknek nehézségi foka súrolta az országos versenyek követelményrendszerét.

A nemes megmérettetésen az általános iskolai és a gimnáziumi kategória tanulóit külön értékelték.

Iskolánkat a következő tanulók képviselték:

Király Sándor 7. osztály: 41 helyezett

Szabó Dániel 8. osztály: 38 helyezett