Kárpát-medencei református iskolák versenye

A nyíregyházi Jókai Mór Református Általános Iskola kétévente meghirdeti több kategóriából álló versenyét a kárpát-medencei református iskolák tanulói számára „Csodát virágzik a jelen” címmel.

A regisztráció után a templomban az Istentiszteleten Dr. Gaál Sándor Esperes Úr hirdette az igét. Az Istentisztelet után sor került a verseny megnyitójára.

Ezt követően minden versenyzőt a kategóriájának megfelelő helyszínre kalauzoltak a szervezők.

Amikor minden helyszínen véget értek a versenyek a több száz gyerek kísérőikkel együtt megebédelt. Ezután következett az eredményhirdetés és a nap zárása az iskola nagytermében.

Iskolánk a népdal és a néptáncon kívül minden kategóriában képviseltette magát.

Hosszas, alapos felkészülés előzte meg ezt a versenyt, de az eredmények kárpótoltak minket minden fáradozásért.

Istennek hála, a mi iskolánknak is csodát virágzott a nap, hiszen minden tanuló méltóképpen képviselte iskolánkat nemcsak tudásával, hanem példamutató viselkedéssel is.

Az alábbi eredmények születtek:

Versmondó kategória

II. helyezett – Szitás Mihály 4. osztály

Felkészítő nevelő: Urbanek Ferencné

A versmondó kategóriában részt vett még: Tóth Melinda – 6. osztályos tanuló.

Felkészítő nevelő: Varga György Imréné

Prózamondó kategória

A prózamondó kategóriában részt vett: Barna Vanda – 4. osztályos tanuló, felkészítő nevelő: Urbanek Ferencné, Karsai Janka – 7. osztályos tanuló, felkészítő nevelő: Varga György Imréné.

Anyanyelvi vetélkedő

Az anyanyelvi vetélkedőn részt vett: Horváth Petra – 3. osztályos tanuló, felkészítő nevelő: Baracsiné Lakatos Margit, Kovács Regina – 4. osztályos tanuló, felkészítő nevelő: Urbanek Ferencné, Erdei Bianka – 6. osztályos tanuló, Fülöp Anna 7. osztályos tanuló, felkészítő nevelő: Varga György Imréné.

Rajz verseny

A rajzversenyen részt vett: Szabó Bence - 4. osztályos tanuló, felkészítő nevelő: Banduláné Moni Enikő, Mocsár Olivér 5. osztályos tanuló, Karikó István 8. osztályos tanuló. Felkészítő nevelő: Szabó István.

Köszönjük a Jókai Mór Református Általános Iskolának a meghívást és a színvonalas szervezést.

Kárpát-medencei református iskolák versenye képekben