Advent

Advent a karácsony napját megelőző negyedik vasárnaptól karácsonyig számított időszak, Krisztus eljövetelének várása.

Advent első vasárnapjával kezdődik az egyházi esztendő is. Az elkövetkező négy hét egyben a várakozás időszaka is, a lelki felkészülés ideje karácsonyra és Jézus születésére.

Intézményünkben már hagyomány, hogy iskolánk alsós osztályai minden pénteken meggyújtanak az adventi koszorún egy újabb gyertyát, amelyre a gyerekek nagy örömmel és Isten iránti gyermeki szeretetükkel készülnek. A tanulók versekkel és énekekkel szolgálnak, melyek lelkileg segítenek mindenkinek ráhangolódni a karácsony valódi lényegére, Jézus Krisztusra.

Bízunk benne, hogy a kis szívek és lelkek ezáltal felkészülnek a Krisztussal és a róla szóló örömhírrel való találkozásra.

Valami szépet szeretnék mondani,
a szívemet örömmel kitárni,
advent titkos, szent ünnepén.

Jézusom várlak. Leborulok én,
szívem hozom, gyermeki szívemet.
Jöttödre készíts föl engem,
hiszen te vagy az örök szeretet.

Advent képekben