Tudás Vándorkupa

Az Újfehértói Helytörténeti Gyűjtemény idén is meghirdette a Tudás Vándorkupa történelmi versenyt. Iskolánkat két csapat képviselte. Bár ez a verseny 7. osztályosok részére van meghirdetve, a 6. osztály csapata is kipróbálhatta magát. Az Árpád korban való jártasságukat bizonyíthatták a tesztfeladatok, keresztrejtvény megoldása során. A Dongó együttes megzenésített verseit hallgatva tartottak némi pihenőt a csapatok a feladatok között. Ezen dallamok az Árpádkor világát igyekeztek felidézni. A szellemi munka után finom szendvicseket fogyaszthattak a versenyzők és nevelőik. Majd az íjászkodásban próbálhattuk ki magunkat.

A verseny barátságos hangulatban zajlott a város iskoláinak csapatai között. Minden csapat jól teljesített. A zsűri kiemelte, hogy látható, a gyerekek sokat készültek a megmérettetésre.

Tanulóink jól érezték magukat. Az 5. és 6. helyezést hozták el. A kisebbek már várják a jövő évi megmérettetést.

Köszönjük a szervezők munkáját!

Csapattagok:

6. osztály: Kanalas Dzsenifer, Karsai Janka, Vékony Krisztina, Molnár Gergő, Nyisztor Krisztián

7. osztály: Bulátkó Cintia Nikoletta, Lakatos Fanni, Nyikita Nikolett, Karikó István, Szabó Dániel

Felkészítő nevelő: Habdák Szilvia