Kulcs a tudáshoz

Iskolánk tanulói már évek óta részt vesznek az Oktatási Hivatal által támogatott „Kulcs a tudáshoz” megyei szövegértési versenyen.

A versenyt a Nyíregyházi Kodály Zoltán Általános Iskolában szervezték 2018. április 20-án.

A szövegértési verseny célja, hogy a Nemzeti Alaptantervben megfogalmazott kulcskompetenciák közül erősítse az anyanyelvi kompetenciát, az önálló tanulást, a kezdeményezőképességet és az esztétikai tudatosságot.

A verseny témája Gárdonyi Géza művei közül kerültek ki. Az értékelés szempontok között szerepelt a feladatok pontos, utasítás szerinti megoldása, az esztétikus, olvasható írás, és a tanult helyesírási szabályok betartása.

Versenyző tanulóink:

1.a osztály: Kerékgyártó Panna – 21 pont

1.b osztály: Mikle Petra 11 pont

2. osztály: Német Kristóf József – 39 pont

3. osztály: Szitás Mihály – 29 pont

4. osztály: Brutóczki István: 29 pont

5. osztály: Kerékgyártó Tamás – 51 pont

Felkészítő nevelők: Jakab Józsefné, Váradiné Pál Lívia, Baracsiné Lakatos Margit, Urbanek Ferencné, Velkesziné Kézi Valéria, Varga György Imréné