Hangos olvasási verseny

A balkányi Szabolcs Vezér Általános Iskola minden évben megrendezi 3. és 4. osztályos tanulóknak a hangos olvasási versenyt.

Idén április 21-én került erre sor. Iskolánkat mindkét évfolyamból 2-2 tanuló képviselte.

A verseny megkezdése előtt pár percig ismerkedhettek a gyerekek a szépirodalmi szöveggel. Ezt követően sorszám szerint hallgatta meg őket a zsűri.

A versenyzők értékelésének szempontjai az olvasástechnika, a kifejező olvasás és a hallgatósággal való kapcsolatteremtés voltak.

A jól szervezett, remek színvonalú versenyen tanulóink bizonyították olvasástudásukat és szeretetüket.

Versenyzőink közül a legjobb eredményt a 4. osztályos Istenes Fanni érte el, aki III. helyezett lett korcsoportjában.

A versenyen részt vett még Klokk Tímea, Kerékgyártó Tamás 3. osztályos és Csorvási Eszter 4. osztályos tanulók.

Felkészítő nevelők: Baracsiné Lakatos Margit, Jakab Józsefné