Faültetés az iskolában

Az Újfehértói Református Általános Iskola és Óvoda részt vesz az Újfehértói Gyümölcskutató kezdeményezésében.

E szerint iskolánkba 10 db gyümölcsfát telepítettek. Ezek között van meggy, cseresznye, kajszibarack és szilva facsemete is. De a kutatóállomás munkatársai málna és fekete ribizli hajtásokat is hoztak magukkal, amelyek az iskolaudvar árnyékosabb helyére lettek elültetve.

Nem titkol célunk, hogy a gyerekek természetismeret és technika óra keretében ismerkedjenek meg a gyümölcsfák jellemzőivel, esetleges gondozásukkal.

Köszönetünket fejezzük ki a Kutatóállomás dolgozóinak, hogy intézményünk is részt vehet ebben a programban.

A gyerekeket pedig arra kérem, hogy vigyázzunk a kis fákra, melyek majd évek múltán gyümölcsöt teremnek és árnyékot adnak nekünk.

Faültetés az iskolában képekben