Hungaroring

Iskolánk sikeresen pályázott az Erzsébet program keretében a Forma 1 szabadedzés –egy napos kirándulás pályázatra.

A Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány és a Hungaroring Sport Zrt. közötti megállapodásnak köszönhetően 2014. július 25-én több mint 3 000 gyerek életre szóló élménnyel távozhatott a Forma-1 szabadedzésről. Így az Újfehértói Református Általános Iskola 32 tanulója is.

Az Alapítvány idén második alkalommal hirdette meg a Forma-1 szabadedzés – egynapos kirándulás pályázatát 18 év alatti gyerekeknek. A pályázaton nyertes diákok az ország számos településéről érkeztek, hogy élőben láthassák a pilóták száguldozását a Hungaroringen. Csodálkozásban, ámuldozásban és mosolyban nem volt hiány az Erzsébet-tribünön ezen a napsütötte pénteki napon. A fiatalok olyan világsztárokat láthattak élőben padlóig nyomni a gázt, akiket eddig csak a képernyőkön keresztül csodálhattak. Fantasztikus élményben volt részük, amit soha nem felejtenek.

A belépésre jogosító jegy mellé az Alapítvány meleg ebédet és úti csomagot is biztosított a gyerekeknek, akiknek mindezért 200 forint önrészt kellett csak fizetniük.

Az útiköltséget az iskola finanszírozta.

Hungaroring képekben