„Csodát virágzik a jelen!”

1993 óta hagyomány már, hogy a magyar református általános iskolák találkoznak, versengenek egymással Nyíregyházán, a Jókai Mór Református Általános Iskolában, azóta a találkozó neve: „Csodát virágzik a jelen!”

2021-ben és sajnos idén sem fogadhatott személyesen versenyzőket az iskola, ám mindenképpen fontosnak tartották, hogy most legalább a digitális technológia segítségével hírt adjunk egymásnak.

Ezért idén online szervezték meg hagyományos versenyeiket a következő kategóriákban: Versmondás, népdaléneklés, szóló néptánc, rajz, magyar nyelv, matematika.

Versmondás kategóriában videófelvételen kellett elküldeni a versenyző gyerekek produkcióját, míg a matematika versenyen e-mailben kiküldött online feladatsort oldottak meg a tanulók.

Az elkészült rajzokat postán kellett eljuttatni az iskola címére.

Iskolánkból a következő tanulók jelentkeztek a versenyre:

Az eredményhirdetés alapján Karsa Luca 5. osztályos tanuló II. helyezett lett versmondó kategóriában.

Gratulálunk a versenyző gyerekeknek és felkészítő nevelőiknek!

Habdák Szilvia