A zene világnapja

Yehudi Menuhin világhírű hegedűművész kezdeményezésére 1975-ben az Unesco október 1-jét „A zene világnapjává” nyilvánította.

A művész szerint meg kell becsülnünk a csöndet, az ezerarcú muzsikát azért fontos megismernünk, mert közelebb hozza egymáshoz az embereket és a kultúrákat.

A város Művészeti Iskolájának növendékei is megemlékeztek erről a nevezetes napról egy hangversennyel. A gyermekek lelkesen készültek erre a napra. A koncerten zongora, furulya, szaxofon, gitár, tuba és hegedű hangszereket szólaltattak meg a növendékek nagy sikerrel.

A Református Általános Iskola tanulói is felléptek a hangversenyen. Balogh Kitti, Karsai Luca, Kiss Anett, Váradi Ildikó, Bakró Amanda, Horváth Petra, Istenes Boglárka, Szitás Mihály, Horváth Nikoletta és Varga Virág a zongorát ismertették meg a közönséggel. Incze Eszter és Incze Sándor a zongorát és furulyát is megszólaltatták.

Köszönjük szépen a színvonalas műsort.