Kárpát-medencei református iskolák versenye

A nyíregyházi Jókai Mór Református Általános Iskola kétévente meghirdeti több kategóriából álló versenyét a kárpát-medencei református iskolák tanulói számára „Csodát virágzik a jelen” címmel.

Az idei versenyt a reformáció 500. évfordulója alkalmából is rendezték, így a szervezők különös gonddal és odafigyeléssel bonyolították le a programokat.

A regisztráció után minden gyerek ajándékcsomagot kapott, ami megalapozta a jó hangulatukat, oldotta a feszültséget.

Ezután szeretetvendégségen vettünk részt, majd a templomban az Istentiszteleten Dr. Gaál Sándor Esperes Úr hirdette az igét Márk evangéliuma 6. részének 30-44. verse alapján. Esperes Úr párhuzamot vont az ötezer ember megvendégelésének csodája és a verseny csodája között. Akkor is voltak és most is vannak csodák.

Az Istentisztelet után sor került a verseny megnyitójára.

Ezt követően minden versenyzőt a kategóriájának megfelelő helyszínre kalauzoltak a versenyzők.

Amikor minden helyszínen véget értek a versenyek, és a több száz gyerek kísérőikkel együtt megebédelt, a nap egyik legemlékezetesebb programja következett. 500 darab sokszínű, héliumos lufival a kezünkben átvonultunk a Kossuth-térre, ahol a Reformáció 500. évfordulójára készült rövid megemlékezésre került sor. A közös éneklést követően egyszerre szállt a levegőbe a sok színes léggömb, és velük együtt az ég felé fordult sok száz mosolygós arc.

Ezután következett az eredményhirdetés és a nap zárása az iskola nagytermében.

Iskolánk a néptáncon kívül minden kategóriában képviseltette magát.

Hosszas, alapos felkészülés előzte meg ezt a versenyt, de az eredmények kárpótoltak minket minden fáradozásért.

Istennek hála, a mi iskolánknak is csodát virágzott a nap, hiszen minden tanuló méltóképpen képviselte iskolánkat nemcsak tudásával, hanem példamutató viselkedéssel is.

Az alábbi eredmények születtek:

Versmondó kategória

III. helyezett – Tóth Melinda 4. osztály

Prózamondó kategória

I. helyezett – Jóni Martin Valentin 4. osztály

II. helyezett – Karsai Janka 5. osztály

Felkészítő nevelő: Varga György Imréné

Anyanyelvi vetélkedő

I. helyezett – Kerékgyártó Tamás 4. osztály

Felkészítő nevelő: Jakab Józsefné

Az anyanyelvi vetélkedőn részt vett még:

Kovács Tamás – 3. osztály, Fehértói Dorina – 6. osztály. Felkészítő nevelők: Velkesziné Kézi Valéria, Varga György Imréné.

Népdaléneklés kategóriában versenyzett:

Soltész Mónika Napsugár. Felkészítő nevelő: Csonka József.

A rajzversenyen vett részt

Salánki Regina 8. osztályos tanuló. Felkészítő nevelő: Szabó István.

Köszönjük a Jókai Mór Református Általános Iskolának a meghívást és a színvonalas szervezést.

Kárpát-medencei református iskolák versenye képekben