Református iskolák országos versenye

Az Újfehértói Református Általános Iskola és Óvoda tanulói 2013. március 1-jén és 2-án meghívást kaptak a nyíregyházi Jókai Mór Református Általános Iskola által szervezett Református Általános Iskolák országos versenyére. Igaz, hogy országos versenyként lett meghirdetve, de a határon túlról is érkeztek szép számmal versenyzők, mint pl. Zilah, Sepsiszentgyörgy, Rozsnyó, Péterfalva, Nagyvárad, Kolozsvár, Érsekkéty református iskoláiból.

A 41 iskolából 329 gyerek mérte össze tudását. Ebben a tanévben már 10. alkalommal került megrendezésre a verseny, aminek nagyon találó címet adtak: „Csodát virágzik a jelen”. Istennek legyen hála, a mi iskolánknak is csodát virágzott a jelen, hiszen első nekifutásként sikerült elhozni egy 1., egy 3. helyet, valamint egy különdíjat.

Iskolánkból 13 tanuló vett részt a vers és prózamondó, anyanyelvi és rajz versenyen. A felkészülés hetekig tartott, aminek meg is lett az eredménye.

Versmondó kategória:

I.  helyezett: Fehér Anett 4. osztályos tanuló

felkészítő tanár: Jakab Józsefné

A versmondó versenyen részt vett még: Papp Diána 5.a osztályos tanuló és Nagy Viktória Gabriella 7. osztályos tanuló

Prózamondó kategória:

III.helyezett: Salánki Regina 4. osztályos tanuló

felkészítő tanár: Jakab Józsefné

Különdíj: Pogácsás Petra 5. b osztály

A prózamondó versenyen részt vett még: Salánki Szabina 7. osztályos tanuló

felkészítő tanár: Varga György Imréné

Rajz versenyen részt vett Baracsi István 3. osztályos tanuló.

felkészítő tanár: Velkesziné Kézi Valéria

Anyanyelvi vetélkedőn részt vett:

Kálmánczhey Kitti 3. osztályos tanuló

Kálmánchey Réka 4. osztályos tanuló

Pazonyi Panna 5. a osztályos tanuló

Tóth Anita 6. osztályos tanuló

Petusák Alexandra 7. osztályos tanuló

Kőműves Mariann 8. osztály

Felkészítő tanárok: Velkesziné Kézi Valéria, Jakab Józsefné, Varga György Imréné

Gratulálunk minden tanulónak és köszönjük a hetekig tartó kitartó és szorgalmas munkájukat. Örülünk, hogy ilyen kiemelkedő eredménnyel képviselték iskolánkat.

Köszönjük a felkészítő tanárok munkáját, akik szabadidejüket a gyerekek felkészítésére szánták.

Itt szeretnénk köszönetet mondani azoknak a szülőknek, akik vállalták a gyerekek szállítását, Baracsiné Lakatos Margit, Fehérné Nagy Anita, Pazonyi József és Pogácsás Györgyné szülőknek.

Köszönetet mondunk a Jókai Mór Református Általános Iskolának, hogy meghívást kaptunk. A pedagógusoknak nem csak a gyerekek versenyeztetése volt a célja. Szerettünk volna betekintést nyerni más református iskolák működésébe, versenyfeladataiba, de fontos volt a kapcsolatépítés is.

Igaz, hogy a „Csodát virágzik a jelen” elnevezésű versenyt kétévente szervezik, de mi már tapasztalatokban gazdagodva tervezzük a következőt.

Református iskolák országos versenye képekben