Zenei Világnap

2016. október 3.

Az UNESCO Nemzetközi Tanácsa Yehudi Menuhin kezdeményezésére emelte október 1-jét a Zene Világnapja rangjára.

Ez a nap a zeneművészet legnagyobb alakjaira emlékeztet, segíti a különböző kultúrák zenéinek jobb megismerését.

Életünket keresztül-kasul szövi a zene, a bölcsőtől a sírig. A zene, ami az ember legősibb kifejezési formája, eszköze, amely ősibb, mint a nyelv. Még írni se tudott az emberiség, amikor a hang és a szó hatalmába kerítette.

A Zene Világnapja alkalmából ellátogattak iskolánkba a Művészeti Iskola növendékei és művésztanárai, hogy hangszerjátékukkal elkápráztassanak minket. Külön öröm volt számunkra, hogy iskolánk tanulói is felléptek. Többek között Istenes Fanni, Karsai Janka, Maros Adél 5. osztályos tanulók zongorán, Baracsi Áron, Baracsi István 7. osztályos tanulók hegedűn és Salánki Regina 8. osztályos tanuló zongorán.

Szeretném megköszönni a Művészeti Iskola növendékeinek és művésztanárainak azt, hogy az idén is lehetőséget biztosítottak intézményünknek a megemlékezésre.

Köszönetképpen a gyerekeket és a pedagógusokat is megvendégeltük.

Kodály Zoltán:

„A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő

Sokan csak akkor veszik észre, ha már nagyon hiányzik."

Zenei Világnap képekben