Látogatók Veresegyházról

Iskolánk tantestülete már negyedik éve áll testvériskolai kapcsolatban a veresegyházi Kálvin Téri Református Általános Iskola tantestületével.

Ebben a tanévben, április 12-én mi láthattuk őket vendégül szakmai nap keretében. Megérkezésük után szerény vendégfogadás keretén belül számoltunk be arról, hogy kivel mi történt az utolsó találkozásunk óta.

Örömmel értesültünk arról, hogy a veresegyházi iskola idén ünnepli fennállásának 10. évfordulóját.

Kulturális műsorunkban elsőként a 3-4. osztályos néptáncos csoportot láthatták vendégeink Banduláné Moni Enikő felkészítésében.

Ezután a Csiribiri bábcsoport előadásában a Tojásmese következett, ami nagy tetszést váltott ki vendégeink között. A bábcsoportot Jakab Józsefné és Váradiné Pál Lívia készítette fel.

A bábelőadás után komolyabb műfajra váltottunk. A 2. osztályos Szitás Mihály előadásában két bibliai történetet hallgathattunk meg, majd Soltész Mónika és Szilágyi Amanda 4. osztályos tanulók a „Felvirradt áldott szép napunk” dicséretet énekelték. A gyerekeket Csonka József hitoktató készítette fel.

Zárásként Tóth Melinda „Gyermek a rendelőben” című verset szavalta el. Felkészítő nevelője Jakab Józsefné volt.

Az ebéd elfogyasztása után Nagytiszteletű Baracsi István református lelkész szolgált igehirdetéssel Márk evangéliuma 15. rész versei alapján.

„Pilátus pedig megkérdezte tőle: Te vagy a zsidók királya? Ő így válaszolt neki: Te mondod. A főpapok hevesen vádolták őt. Pilátus ismét megkérdezte tőle: Nem felelsz semmit? Nézd, mennyire vádolnak! Jézus pedig többé semmit sem válaszolt, úgyhogy Pilátus nagyon elcsodálkozott.”

A lelki táplálék után Fekete Dávid bábművész interaktív előadása következett. Olyan játékokkal ismertetett meg minket, amelyeket tanítási órán is tudunk hasznosítani. Ezt az egy órát nagyon jó hangulatban, sok nevetéssel töltöttük.

Búcsúzásképpen egy közös fotót készítettünk. Egy év múlva tervezzük az újabb találkozást Veresegyházán.

Áldjuk és magasztaljuk Istent, hogy lehetőségünk van református testvériskolai kapcsolatra, lelki és szakmai épülésre.

Váradi Sándorné