Egészségnapi kavalkád

2017.05.04.

Iskolánkban évek óta megrendezzük az egészségnapot az alsó és felső tagozaton egyaránt. Ebben a tanévben a szülőket is bevontuk, ugyanis számukra szűrővizsgálati lehetőséget biztosítottunk. Iskolánk védőnője vérnyomást, vércukor szintet és testtömeget mért az érdeklődőknek.

Az 1. és 2. osztályosokkal a fogápolás fontosságáról beszélgetett a védőnő. Szóba került a tejfog, a maradandó fog, a fogselyem, a műfogsor témája. A gyerekek intézményünktől 1-1 fogkefét kaptak ajándékba.

A 3. és 4. osztályban a helyes táplálkozás volt a téma. A gyerekek müzli szeletet kaptak ajándékba.

Délután a felső tagozatosok versenye következett, ahol hat feladatot kellett megoldani a négyfős csapatoknak. A korábban leadott plakátot is értékeltük, ami a versenyeredménybe beszámított. Volt TOTO, párosítós feladat, keresztrejtvény, Puzzle. Utolsó feladatként zöldségszobrot készítettek a gyerekek sárgarépából, retekből, szamócából, banánból, paprikából, amit a fényképezés után jóízűen elfogyasztottak.

A verseny rendkívül szoros volt. Minden csapat ajándékban részesült.

1. helyezett: 8. osztály csapata: Jánosi Katalin, Mocsár Debóra, Salánki Regina, Sándor Alexandra
  2. helyezett: 7. osztály csapata: Baracsi István, Barna Szabrina, Horváth Dzsesszika, Kálmánchey Kitti
  3. helyezett: 5. osztály csapata: Csorvási Eszter, Kanalas Csaba, Maros Adél, Vékony Krisztina
  4. helyezett: 5. osztály csapata: Istenes Fanni, Kanalas Dzsenifer, Tóth Noémi, Törő Rita
  5. helyezett: 6. osztály csapata: Fehértói Dorina, Horváth Beáta, Iváncsik István, Nagy Enikő

Gratulálunk minden csapatnak, reméljük, hogy sok ismerettel gazdagodva jövőre is találkozunk az egészségnapi versenyen.

Egészségnapi kavalkád képekben