Népi Gyermekjáték Találkozó

November 10-én harmadik alkalommal rendezte meg az Erkel Ferenc Tagintézmény a Városi Népi Gyermekjáték Találkozót. Ezen a rendezvényen a város általános iskoláinak alsó tagozatos diákjai mutatták be azokat a régi népi játékokat, amelyeket anyáink, nagyanyáink olyan nagy előszeretettel játszottak.

Harmadik osztályos tanulóink is bemutatkoztak: dalokból, kiszámolókból és csúfolódókból álló játékfűzért adtak elő. A műsorok megtekintése után egy kis finomsággal kedveskedtek a gyerekeknek és a felkészítő pedagógusoknak. A falatozás után következett a táncház, amit a gyerekek nagyon élveztek. A zsűri megdicsérte a fellépő diákokat, s arra kérte őket, hogy ezeket a játékokat az iskolában is játsszák és tanítsák meg más gyerekeknek is.

Felkészítő és kísérő nevelő: Kukucskáné Polgári Anita

Népi Gyermekjáték Találkozó képekben