Egészségnap

Iskolánkban már több éve megszervezzük az egészségnapot. Az alsó tagozaton az iskola védőnője, Megléc Józsefné interaktív foglalkozás keretében tartott előadást.

Az 1-2. osztályban a fogápolás fontosságáról beszélgettek a gyerekek a védőnővel, ajándékul pedig minden tanuló egy fogkefét kapott.

A 3-4. osztályban az ivóvízfogyasztást népszerűsítő programot mutatta be Vali néni, felhívva a gyerekek figyelmét a cukros üdítők fogyasztásának elkerülésére. A gyerekek egy-egy fél literes szénsavmentes ásványvizet kaptak ajándékba, ezzel is népszerűsítve a vízfogyasztást.

A felső tagozaton egészségnapi versenyt hirdettünk. A négyfős csapatoknak hat feladatban kellett helyt állniuk. Volt TOTO, igaz-hamis játék, puzzle, zöldség-gyümölcs szobrászat és egy erőnléti próba is. Beugróként egy-egy plakátot készítettek a csapatok, ami szintén beleszámított a pontszámba.

A verseny eredménye:

I. helyezett: 6. osztály – csapattagok egy-egy nagy méretű labdát kaptak jutalmul.

II. helyezett: 8.a osztály – csapattagok egy-egy labda-ragacs dobálós játékot kaptak  jutalmul.

III. helyezett: 7. osztály lány csapata – csapattagok egy-egy frizbit kaptak jutalmul.

IV. helyezett: 7. osztály fiú csapata – csapattagok ceruzát és könyvjelzőt kaptak jutalmul.

IV. helyezett: 5. osztály - csapattagok ceruzát és könyvjelzőt kaptak jutalmul.

V. helyezett: 8.b osztály - csapattagok ceruzát kaptak jutalmul.

Köszönetet mondok Megléc Józsefné védőnőnek az egészségnap megszervezéséért.

Egészségnap képekben