Jótékonysági koncert

Az Újfehértói Református Egyházközség jóvoltából jótékonysági koncerten vehettünk részt 2015. február 28-án a Református Templomban.

Mészáros János Elek magánénekes, református presbiter, a 2012-es „Csillag születik” nyertese szolgált énekkel, bizonyságtétellel.

Az énekek között beszélt arról, hogyan tudott önmaga maradni a verseny szorításában, hogyan indult pályafutása, hogyan segítette meg Isten az egyetemen, a fellépések előtt.

A maga egyszerűségével, magyarság tudatával, humorával és természetesen az egész templomot betöltő hangjával elvarázsolta a hallgatóságot.

A közönség számára is ismert művek éneklésével sokaknak könnyet csalt a szemébe.

A következő énekszámokat hallgathattuk meg:

• Egy rózsaszál szebben beszél….
  • Erkel Ferenc Bánk bán című operájából: Hazám, hazám című áriája
  • A Csitári hegyek alatt című népdal
  • Demjén Ferenc: Honfoglalás
  • Nézz rám Istenem
  • Az Úr csodásan működik keresztyén ének
  • Már keresztem vállra vettem 426. dicséret
  • Musical: La Mancha lovagja: Álom dal
  • Lelki próbáimban Jézus légy velem 338. dicséret
  • Művészhimnusz

A koncert után lehetőség volt dedikált CD-k vásárlására is, amelyek kereskedelmi forgalomban nem kaphatók.

Köszönjük Mészáros János Elek magánénekesnek ezt a felejthetetlen estét és megköszönjük a református gyülekezetnek, ezen belül is Nagytiszteletű Baracsi István református lelkésznek, hogy a koncert bevételével az Újfehértói Református Általános Iskola és Óvoda nevelő, oktató munkáját, szolgálatát támogatta.