Diósgyőri várjátékok

2015. május 30-án a felső osztályosok 2 autóbusszal, reggel 815-kor elindultak Diósgyőr irányába. A közel 100 gyermeket 9 pedagógus felügyelte.

E napon a várban diósgyőri napokat tartottak, így egy igazi reneszánsz korba csöppentünk.

A korhű ruhába öltözött uralkodónő, udvarhölgyek, lovagok, udvari bohócok, zenészek mind-mind közelebb vittek minket az akkori kor világába.

A várban különböző helyszíneken (alsóvár, várudvar, felsővár) zajlottak a programok. Láthattunk boszorkányégetést, reneszánsz táncházban mulathattunk, részt vehettünk agárfuttatáson, csupa olyan programon, ami folyamatosan lekötötte figyelmünket.

Ehhez hozzájárult a vár szépsége, a bástyákról elénk táruló táj látványának gyönyörűsége. Lélegzetelállító volt gyermeknek és felnőttnek egyaránt.

A gyerekek kisebb csoportokban, a felnőttek kíséretében járták be a helyszíneket.

Az egész napos program során a kor ételkülönlegességeit is megkóstolhattuk és vásárlási lehetősége is volt mindenkinek.

Szerencsésen és élményekkel gazdagon érkeztünk haza a késő délutáni órákban.

A tanulóknak csak a belépőjegyek árát kellett kifizetniük, a buszköltséget az iskola finanszírozta.

Diósgyőri várjátékok képekben