Advent I.

Az egyházi év az adventi idővel kezdődik, közelebbről pedig advent első vasárnapjával. Ez nincs egy meghatározott naphoz kötve, de első alkalma mindig a karácsony előtti 4. vasárnap.

Adventus- latin szó, jelentése eljövetel, megérkezés. Az ünnep eredete az V-VI. századra nyúlik vissza, Jézus születésének ünnepére (Karácsony) való felkészülés időszaka.

Az adventi koszorú készítése a XIX. században jött divatba. Minden héten egy-egy újabb gyertyát kell meggyújtani a koszorún.

Ma, amikor a 4. osztályos gyerekek meggyújtották az adventi koszorú első gyertyáját, iskolánk óvodásai, tanulói és pedagógusai együtt énekeltek és fohászkodtak.

Kérve, hogy a szívünk legyen egyre világosabb és érezzük az Isteni szeretet melegét magunkban.

„Valami szépet szeretnék mondani

A szívemet örömmel kitárni

Advent titkos szent ünnepén

Jézusom várlak, szívemből várlak én”