„A szabolcsi honvédek nyomában”

2013. szeptember 27-én ifjúsági honvédelmi versenyen vett részt a Református Általános Iskola és Óvoda két csapata. A csapatokat négy nyolcadikos és négy hetedikes tanuló alkotta.

Nyolcadikosok: Barna Krisztina, Nagy Viktória, Farkas Máté, Fehértói Dávid

Hetedikesek: Pataki Dóra, Légrádi Gergő, Dankó Róbert, Szücs Ildikó

A Sóstói Múzeum Faluban rendezték a versenyt, ahol megérkezés után került sor a megnyitóra, melyet a feladatok ismertetése követett.

A verseny három részből állt, egy elméleti totó, majd lövészet, végül akadályverseny tette próbára a versenyzőket.

Az akadályversenyen volt kötélmászás, sebesült cipelés, síléc próba, kézigránátdobás, kúszóalagút, aknamező és gólyalábazás.

Mindkét csapatunk 10 perc alatt leküzdte az akadálypályát.

A verseny követően megtekintettük a múzeum falu kincseit.

Az eredményhirdetéskor csapataink felállhattak a dobogóra, a hetedikesek harmadik helyezést értek el, a nyolcadik osztályosok csapata pedig második lett.

A csapatok a serlegen és az oklevelen kívül ajándékcsomagot is átvehettek, és maradandó élményekkel indultunk haza.

A versenyzők felkészítője File Lajos, Szabó István, Tóth Attila nevelők voltak.

Gratulálunk a szép eredményhez!

„A szabolcsi honvédek nyomában” képekben